O nás

Smíšený pěvecký sbor Slavoš Beroun má bohatou historii. Zpěvácký spolek Slavoš byl založený r. 1861. Jeho vznik nebyl nijak náhodný, ale vyplynul z atmosféry tehdejšího národního smýšlení. Svou činnost sbor přerušil po roce 1945 a znovu obnovil v roce 1973 s názvem „Česká píseň“. K původnímu názvu „Slavoš“ se vrátil v roce 1990.
Po dobu své existence pracoval sbor pod vedením řady kvalitních dirigentů a uskutečnil množství veřejných vystoupení v Berouně a okolí. V roce 1975 navázal spolupráci s „Ženským speváckým zborem“ ze slovenské Suché nad Parnou a od roku 2003 udržuje přátelskou spolupráci s mužským a ženským sborem „Juventa“ z německého družebního města Goslaru a pěveckým sborem „Moravan“ z Kroměříže. Sbory uskutečnily několik vzájemných návštěv a společných koncertů.
V současné době pracuje sbor pod vedením dirigenta vysokých muzikantských kvalit sbormistrem Haigem Utidjianem Ph.D. Pořádá řadu koncertů zejména v předvánoční době. Oblíbené jsou tradiční vánoční koncerty při zahájení adventu na berounském náměstí, adventní koncerty v Rytířském sále hradu Karlštejn a tradiční uvedení Rybovy mše vánoční v předvečer Štědrého dne ve Svatém Janě pod Skalou.
Členové sboru mají sborový zpěv jako svého koníčka, kterému věnují volný čas. Koncerty a zájem publika jsou odměnou za jejich práci.

Motto našeho sboru jsme převzali s laskavým svolením autora, známého folkového písničkáře a zpěváka Jarka Nohavici.

© 2020 Sbor Slavoš | Web založený na wordpressu vytvořil jaroslavmedek.cz